To Top
}

VClean Endüstriyel Seyyar Hava Temizleme Cihazı

VELDO TEKNOLOJİ

VClean Hava Temizleme Cıhazları, havadaki bakteri ve virüsler gibi ince tozları ve mikropları güvenilir bir şekilde temizler.Enfeksiyon olasılığını %90 azaltın!

 

COVİD-19: Pandemi ile mücadelede, cebri havalandırma şeklinde temiz hava ve oda hava temizleyicilerinin kullanılması kapalı odalarda enfeksiyon riskini güvenli bir şekilde azaltmanın tek yoludur.

 

BULAŞI: Tüm bulaşmaların % 99’u iç mekânlarda ortaya çıkıyor! Bu gerçek, gelecekte ve Covid-19'dan sonra da değişmeyecek. Bu nedenle temiz, kirlenmemiş solunum havası, iyi bir oda iklimi ve sağlığın temel olarak korunması için her zaman gereklidir.

 
VClean yüksek performanslı hava temizleme cihazı, benzersiz temizleme kapasitesi sayesinde oda havasındaki aerosol, virüs, bakteri ve zararlı madde yükünü ispatlanabilir şekilde azaltır ve havada taşınan aerosol partikülleri nedeniyle dolaylı virüs enfeksiyonu riskini önemli ölçüde azaltır. VClean hava temizleme cihazı optimum hava sirkülasyonu sağlar, rahatsız edici hava akımlarını önler.
 

4 AŞAMALI FİLTRE SİSTEMİ

Güvenli Temiz Hava Teknolojisi

 
VClean Hava Temizleme Cihazı, havadaki bakteri ve virüsler gibi ince tozları ve mikropları güvenilir bir şekilde temizler. Cihaz, havadaki patojenleri sürdürülebilir bir şekilde azaltır, enfeksiyon riskini azaltır ve odadaki insanlara güvenli temiz hava sağlar.

Ortam havası cihaza aşağı kısımdan girer, dört aşamalı bir filtre sisteminden geçirilir ve üst kısımdan temizlenmiş olarak geri gönderilir. Öncelikle havada vızıldayan polen, sporlar ve ince toz parçacıkları yakalanır. Hava önce kaba bir filtreden, ardından ön filtreden geçirilir. Bakteriler, virüsler ve küf daha sonra H14 sınıfı HEPA filtresine yapışır (DIN EN 1822'ye göre sertifikalı). Aktif karbon filtre ise aynı zamanda hoş olmayan kokuları emer. Çıkan hava tamamen bakteri, virüslerden, kokudan arınmış şekilde ortama yayılır. Bu filtre sistemi havayı virüs, solunabilir toz, ev tozu akarları, polen ve duman partiküllerinden temizlemekle kalmaz, yine havayı asbest, bakteri, çeşitli toksik tozlardan ve aerosollerden de korur. Bir enfeksiyonun mutlak istatistiksel riskini en aza indirmede çok daha etkilidir.
 

HEPA FİLTRE NEDİR?

HEPA (Yüksek Verimli Partikül Yakalayıcı) filtreleri, küçük parçacıkları (gerçekten küçük olanları!) filtrelemek için büyük bir kapasiteye sahip filtrelerdir. HEPA filtreleri, içlerinden geçen hava akımındaki partiküllerin %99,9’undan fazlasını giderir. Bu parçacıklar alerjenler, virüsler, bakteriler, kimyasal bileşikler, toz ve daha pek çok şey olabilir. Astımı, alerjisi olan veya solunum problemleri olan kişiler için çok yardımcıdır. Bu tür filtreler, COVID-19 salgını sırasında virüsün iç mekanlarda azalmasına yardımcı olmakta ve böylece virüsün yayılmasını engellemekte çok önemli rol oynamaktadır.

 
VClean Temiz Hava Teknolojisi Uygulama Alanları
 

  • Restaurantlar ve Oteller

  • Şirketler, kamu kurumları, okullar, bankalar, benzin istasyonları, camiler vb.

  • Perakende, eczaneler, fırınlar, araba galerileri

  • Spor, eğlence, sağlık, müzik merkezleri

  • Sağlık, hastaneler, doktor muayenehaneleri,

  • Hava temizleyici uzun süreli kullanım için uygundur

 
Vclean Hava Temizleme Cihazı Üstün Özellikleri

 
✔ Eşsiz akış konsepti - odadaki hava yukarıdan aşağıya doğru itilir
✔ Maksimum konfor - temizlenmiş hava tavana eşit olarak dağıtılır
✔ Maksimum hava hacmi - fitness stüdyoları, etkinlik endüstrisi, kafeteryalar, spor salonları, restoranlar ve üretim alanları gibi maksimum 500 m²'ye kadar olan büyük odalar için özel tasarım
✔ HEPA H14 filtre %99,995 - bakteri, virüs, mikrop, alerjen, küf, spor, polen ve ince tozun ayrılması
✔ CO2 sensörü - basınç farkının otomatik kontrolü ve izlenmesi (filtre kirlenme durumu)
✔ Hava Kalitesi sensörü - Ortam hava kalitesini ölçerek cıhazınmodülasyonlu olarak çalışması
✔ APP uygulaması – Cep telefonu ile cıhaza bağlanabilme özelliği
✔ Konforlu iklim - ilave entegre aktif karbon filtresi ile koku filtreleme
✔ Digital Gösterge - Cihaza entegre full fonksiyon digital gösterge
✔ Çalışma Modları - Manuel, Otomatik, Max-Min farklı modlarda çalışma

 
Düzenli Havalandırma, Enerji Tüketimini Arttırır

Bağımsız olarak açık pencereler, dışarıdaki hava soğukken gerçek bir enerji kaybıdır. Saat başına birçok kez havalandırma yapılması nedeniyle iç mekânlar soğur, önemli ısı enerjisi kullanılmadan pencereden uçar gider ve iç mekândaki insanlar soğuktan üşürler. Ayrıca, içeri giren dış havanın, bir sonraki havalandırma uygulamasında yeniden soğuk havayla değiştirilene kadar tekrar ısıtılması gerekir. Bu, sadece ulusal iklim politikalarıyla çelişmekle kalmaz aynı zamanda kaçınılmaz bir şekilde ciddi ek maliyetlere de neden olur.