To Top
}

VKB 02 Araç Koltuk Takip Sistemi

VELDO TEKNOLOJİ

VKB 02 Araç Koltuk Takip Sistemi içerisinde olan özelliklerden farklı olarak dünya patenti Veldo Teknoloji'ye ait olan vücut frekansını algılayan son teknolojiyle koltukların dolu veya boş olduğunu kontrol eden bir takip sistemidir.VKB 02 Araç Koltuk Takip Sistemi içerisinde olan özelliklerden farklı olarak dünya patenti Veldo Teknoloji'ye ait olan vücut frekansını algılayan son teknolojiyle koltuk doluluk sistemi olarak faaliyet göstermektedir; bu özelliğiyle koltuk sensörü aracılığıyla koltukların dolu veya boş olduğunu kontrol eden bir takip sistemidir.

 

VKB 02 KOLTUK TAKİP SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR ?

Yolcu koltuklarına monte edilen koltuk sensörü ve emniyet kemer kilit mekanizmasındaki mikro anahtarlar; koltuk doluboş, emniyet kemeri takılı değil bilgilerini ana modüle ileterek koltuk doluluk sistemi görevini yerine getirmektedir. Her bir koltukta oturan yolcuların algılamasını sağlayan koltuk doluluk sistemi enerjisini aracın kendi enerji kaynağından almaktadır. Bu sayede her boş koltuk gri, oturan yolcu kırmızı ve kemer takılı yeşil, kemer takılı yolcu yok sarı renkler ekrana yansır. Ayrıca araçta seyahat eden yolcu sayısı ve emniyet kemeri takılı yolcu sayısı ekranda görülür. Sürücü aracı terk etmeden önce, araçta yolcu varsa sistem sesli ve görsel olarak şoförü uyarır. Sonrasında sırasıyla aracın dörtlü flaşörleri ve kornası devreye girer. Ayrıca araçta yolcu kaldığı bilgisi, alarmın devreye girmesi ile birlikte koltuk doluluk sistemi üzerinde entegre takip sistemi aracılığıyla ana merkeze veya istenilen bir cep telefonuna yönlendirilir.

Oto servisi koltuk sensörü olarak öne çıkan VKB 02 ürünümüz, tüm hafif ticari araçlar için ticari araç koltuk sensörü olarak uygulanabilmesinin yanında yolcu güvenliğini aktif olarak araçta bulunan her yolcuyu takip ederek sağlamaktadır. Anlık ve hassas koltuk doluluk sistemi sayesinde diğer ticari araç koltuk sensörü modellerinden ayrılmaktadır. VKB 02 okul servisi koltuk sensörü, otobüs ve minibüs koltuk sensörü, toplu taşıma koltuk sensörü olarak kullanılabilmektedir.
 
  • Kolay montaj
  • Ufak boyut
  • Düşük enerji tüketimi
  • Sistem ayarlarını kişiselleştirme
  • Arıza kayıtları oluşturma ve kayıt etme
  • Koltuk sensörü ve emniyet kemeri bilgilerini monitör ile görüntüleme
  • Tüm sistemi kontrol eden özel olarak geliştirilmiş, her araca göre uyarlanabilen esnek yazılım
  • NVR Sisteminden bağımsız olarak çalışan %100 güvenli sistem.
Ürün Kodu Ürün Tanımı Koltuk Sayısı Voltaj Ürün Ağırlığı(kg)
VLD.XX Yaklaşım sensörlü koltuk takip sistemi 1-60 12 V / 24 V 1,5 / 8,5

VKB 02 Araç Koltuk Takip Sistemi | Tanıtım Videosu